Střípky BETY
Nový model botů.

Nový model botů pro orientační běh vyvinuli neúnavní vývojáři z Bety Třinec na nedávném soustředění.
Po téměř do rána trvající a nekonečné konzultaci v místním baru, uviděl světlo světa projekt, který v branži orientačního běhu nemá obdoby.

Boty jsou velni účiné v jakémkoliv terénu a dokonce i na zledovatělém povrchu.
Velmi dobře je přijali místní farmáři na jejichž pozemku byly boty testovány.
Po předváděčce zjistili, že na testovacím pozemku byl při proběhnutí několika závodníků v těchto botách vytrhán a zlikvidován veškerý plevel.
Zdá se že tyto boty budou mít širší využití.
Místní farmáři ze Spolku pro Bio potraviny hned objednali 20 párů těchto bot pro následné využití jako nechemický a ekologický boj s plevelem, což hned na druhý den ocenil v Otázkách Václava Moravce i ministr životního prostředí a předseda Strany zelených Martin Bursík.
Hned obpoledne byli někteří farmáři viděni jak běhají v jahodách v okurkách a na místní borůvkové plantážích.
Čeká se že tyto boty původně navrženy pro orientační běh budou oceněny Evropskou komisi pro zemědělství což naši vývojářskou partu z Bety určitě přiměje k tomu aby se tato skutečnost patřičně oslavila.

A teď jedna perlička.
V případě bouřky a nebezpečí zasažení bleskem na otevřeném prostranství, se doporučuje ulehnout na záda a vystrčit boty s hřeby proti bouřkovému mraku.
Místo mohutného elektrického výboje většinou do hlavy běžce nastává pouze mírné světélkování na hrotech hřebů a tak dojde k postupnému vybití bouřkového mraku jak již potvrdil v polovině 18 století Prokop Diviš.

Co dodat na konec?
Když se ta naše parta z Bety na něco dá, tak to dotáhne do konce i s těmi největšími detajly jako je zabudovaná antismradová vložka, JPS navigace ve špičce levé boty, pravá bota ve špičce obsahuje kondenzátorový zryhlovač (při našlápnutí dochází k malému elektrickému výboji v oblasti malíčku v rytmu pata špička celá noha) a další možnosti které tyto boty zřejmě protlačí i na trh v zemích, kde se vůbec žádné boty nenosí. Farmáři z USA už si na ně brousí zuby.
Holky z Bety.

Do lesa se nebojíme
velký závod poběžíme.
Bojujeme až do mety
my jsme totiž holky z BETY !Nadstandartní podzimní výbava.

Neodvratně se blížící chladnější podzimní počasí vyprovokovalo tajného jezdce k netradičním úpravám svého dopravního prostředku.
Jak vidíme na obrázku, tajný jezdec se posunul k nevídaně nadstandartnímu vybavení svého kola a do sychravého počasí jej vybavil akumulátorovým vytápěním sedla.
Tato novější verze vyhřívaného sedla je vybavena již termostatem, což velice spříjemňuje a zvyšuje konfort jízdy na rozdíl od verze starší, kde termostat použit nebyl a docházelo k rychlému přehřívání zadní části trupu ciklisty a následovného absolvování celé několikadesetikilometrové trasy na kole ve stoje.
Tajný jezdec na Veteraniádě.

Po vidnavské havárii Tajný jezdec jezdí na kole svého mládí. Nasvědčuje tomu i jeho naposledy použitý dopravní prostředek (kolo), které bylo objeveno na Veteraniádě v Janově před bistrem "Blivajs" kam si zřejmě Tajný jezdec odskočil na dršťkovou s rohlíkem.
Všimněte si prosím už jen toho, že pohon kola se velmi líší od dnešních bicyklů. Kolo navíc postrádá součásti základní výbavy jako např. brzdy, přední a zadní osvětlení, blatníky, zvonek a v tomto případě hlavně nadstandartně vybavenou lékarničku a hasící přístoj. Nicméně jsme se přesvědčili, že exponát je velmi zachovalý a funkční, jeho akční rádius však vzhledem k chybějícímu sedadlu (místo sedadla čouhá suk) bude zřejmě velmi malý.Tajný jezdec havaroval na Vidnavě.

Při pronásledování tajného jezdce na O´campu na Vidnavě, kdy po nezvládnutí prújezdu levotočivé zatáčky byl tajný jezdec vyhozen ze sedla svého biciklu a mírně řečeno odcestoval vzdušnou cestou do přilehlého hustníku.
Po příjezdu TISBT na místo kolize však po tajném jezdci již nebylo stopy.
Jak však vidíme na fotkách byl zajištěn takřka trofejní důkazní materiál - kolo tajného jezdce s nalomenou přední vidlicí a několik dalších předmětů.Výkopové práce na počkání !!!

Nová švédská firma We Will Dig You a Hole (Vykopeme Vám díru) poskytuje služby v oboru výkopových prací.
Potřebujete svůj vlastní a odborně provedený výkop ?
Svěřte práce švédským odborníkům z firmy We Will Dig You a Hole (Vykopeme Vám díru) a s výkopem budete určitě spokojeni.
Firma používá techniku značky MARUŠ která je mimořádně účinná a spolehlivá.
Objednávky u této firmy mají však jeden zádrhel. Jak vyplývá z názvu příspěvku "Výkopové práce na počkání" na objednané výkopové práce u této firmy si budete muset počkat.
Firma má zatím jednoho bagristu (bagristku) a ta zatím urputně trénuje v pískovišti !!!Aféra tajného šoféra.

Tajný jezdec zřejmě vyzrál na vyšetřovatele, kteří po zakoupení jízdních kol a absolvování třiměsíčního kurzu bravůrní jízdy na kole zjistili, že jsou zřejmě v nápaditosti za tajným jezdcem velmi pozadu.
Ten totiž zřejmě vyměnil pedály svého tajného kola za pedály brzdy, spojky a plynu nového luxusního oddílového autobusu mimochodem zakoupeného vedením oddílu.
Podařilo se nám získat fotku údajného šoféra autobusu, která však v žádném případě není usvědčující ale spíš zavádějící, nýbrž v odrazu obrazu jeho brýlí vidíme běžkaře. Oddíl totiž svůj luxusní autobus zakoupil počátkem června 2005 kdy se po běžeckých trasách již dávno prohánějí ciklisté na horských kolech.Je to paráda.

Nový autobus se zamlouvá i dlouholetému závodníkovi a trenérovi BETY Třinec Radkovi Szturcovi. Jak nám při převzetí nového autobusu řekl, byl na mimořádné poradě oddílu zvolen do funkce velitele vozu s výhradním právem na místo vepředu po pravici. (řidiče)
Zároveň vyhlásil konkurz na řidiče tohoto vozu s podmínkou že řidič musí být alespoň vyučen v oboru kuchař - číšník nejlépe však s hotelovou školou, z důvodu plnění svých číšnických povinností v horním patře autobusu nesmí trpět závratěmi, dále pak nesmí šilhat aby při cestě zpět do přízemí nepadal v zatáčkách na schodech.

Nezbývá jen popřát aby si to oddílovi vedoucí a jejich svěřenci užili.Nový autobus.

Mimořádné výkony běžců BETY Třinec v jarní polovině sezony 2005 vyburcovaly vedení klubu, aby ze svých soukromých příjmů v rámci vytvoření optimálních podmínek pro závodníky zakoupilo nový luxusní autobus s ubytovacím prostorem. Na otázku jakým způsobem se vyrovnají s úbytkem financí z rodinných rozpočtů jsme se dozvěděli, že tento úbatek je celkem necitelný. Sníží prý na tři měsíce konzumaci párků na polovinu.Tajný jezdec je zřejmě Číňan.

Ve vyšetřování případu "Tajný jezdec" se oběvily nové doměnky a to takové, že tajný jezdec je zřejmě Číňan. Nasvědčuje tomu i tato fotografie pořízená pohotovým fotografem na blíže nespecifikovaném místě zahrady Pana Mareše.
Jak nám řekl Pan Mareš, mimochodem jeden z týmu TISBT a vyšetřovatelů případu, je tento případ velice složitý a zapeklitý a jelikož se v případě tajného jezdce jedná zřejmě o cizího státního příslušníka, stává se v podstatě mezinárodní záležitostí.Tak to už je moc - přijel bagrem !!!

Po delší odmlce se tajný jezdec nečekaně objevil na dvoudenním soustředění členů SKOB BETA Třinec v Dolní Lomné, kde ho objektivem svého fotoaparátu zřejmě náhodně zachytil jeden z účastníků soustředění.Na místě je otázka, jakým dopravním prostředkem tentokrát v takto nepříznivých, zimních podmínkách, tajný jezdec dorazil ????
To se (jak vidíme na dalším záběru) vysvětlilo po nočním úspěšném zásahu TISBT, kdy byl nalezen ukrytý v závěji bagr MARUŠ.Ve věci shromažďování důkazů a doličných předmětů byl "Maruš" TISBT zajištěn a zabezpečen, tajného jezdce se nepodařilo chytit, zmizel totiž beze stopy v závějích a návalu sněhu.
Mrtvý bod ve vyšetřování.

Zřejmě na mrtvém bodě se ocitlo vyšetřování případu "Tajný jezdec" poté, co dříve již zmíňovaná nejmenovaná softvérová firma silně podcenila své možnosti spojené se zpracováním fotomateriálu, na kterém byl s největší pravděpodobnosti Tajný jezdec zachycen, ne však rozpoznán.
Digitální zpracování fotogtafie, které mělo vést k rozluštění již téměř rok trvající záhady, bylo ukončeno vlastně neúspěchem. Výsledek dvouměsíční usilovné práce "odborníků" můžete vidět na níže přiložených vzorcích kde vzorek vlevo je před zpracováním a vzorek vpravo po složitých operacích grafiků této nejmenované firmy.
Na otázku kterým směrem bude pokračovat vyšetřování této kauzy, TISBT zdůraznila, že nechce nic uspěchat, a tím se chce vyhnout jakýmkoliv předčasným spekulacím a soudům, což z úhlu pohledu veřejnosti vypadá jako dobře známá a v krizových situacích osvědčená hra

"Na mrtvého brouka".     


          

O dalším průběhu vyšetřování Vás budeme informovat.

No comment.Urputná stíhací jízda !!!

Další aktuální informace z vyšetřování případu "Tajný jezdec".
Dopátrali jsme se, proč předchozí fotografie tajného jezdce byla tak nekvalitní (rozmáznutá).
Z dalších fotografických materiálu jsme zjistili, že tajný jezdec nebyl v tomto případě sám ale že měl v patách muže na mopedu bez kožené brašny. Ukázalo se, že oným mužem na mopedu bez kožené brašny byl člen TISBT který i přes heroický výkon na stroji značky STADION tajného jezdce nedohonil.
Vysvětlení přišlo až po důkladné technické kontrole mopedu která byla provedena 2. 10. 2004 na polňačce v obci Ropice. Jak nám řekl technik provádějící tuto zkoušku Radek Szturc, důvodem proč tajný jezdec nebyl dopaden bylo zanesené sítko v nádrži palivové soustavy mopedu a tak zmíňovaný muž na mopedu bez kožené brašny vlastně celou dobu pronásledování musel šlapat.ZLATÝ RÁM PODZIMU.

Tajný jezdec řádil na Vidnavě !

Případ tajného jezdce se opět pohnul z místa.
Důkazný materiál je sice velmi nekvalitní ale po konzultaci, která se týkala dalšího zpracování tohoto materiálu,
TISBT využila nabídku odborníků jedné nejménované softvérové společnosti, kde tento materiál bude digitálně zpracován, vyčištěn a zaostřen.
Jak je vidět v horní části fotografie, jedná se zřejmě o chatky v táboře na Vidnavě.
O dalším vývoji a výsledcích vyšetřování Vás budeme informovat.Na závody dorazil čečenský granátčík Jakobaji Trojkašvilij.

Jak nám sám řekl, tak závody byly suché a nezajímavé.
U nich je to prý lepší.
Tam se neběhá na kontroly. Tam se sice běhá ale s odjištěnými granáty v ruce a závodnici si navzájem podkopávají nohy.
Nu jiný kraj jiný orienťák !!!
Že je tomu opravdu tak, potvrzuje fotka kde je Jakobaji již bez jedné ruky.Iva měla narozeniny.

Dostala novou hlavu.
Na to, jak jí bude fungovat si můžete vsadit !!!
Hlavním bookmakrem je Radek a hned nasadil zajímavý kurz 100 : 1 nevíme však na jakou sázku je kurz 100 a na jakou je kurz 1.
Sám Radek to nechce za žádnou cenu říct.Pozdrav ze Zlína !!!VYŠETŘOVÁNÍ POKRAČUJE.Tajný jezdec chce zřejmě poodhalit roušku anonymity !!!Jak nám potvrdila TISBT nová stopa tajného jezdce se objevila na závodech ve Frýdku - Místku a to úplně nečekaně přímo na startu závodů. Tentokrát tajný jezdec dorazil na novějším modelu stroje bílé barvy což by nasvědčovalo tomu, že se nechce držet v ústraní a anonymitě a nechce se maskovat splývající zelenou barvou, jak to mělo místo v minulém případě.
Soudě ze tvaru říditek (lidově "berany"), existuje domněnka, že tentokrát tajný jezdec není členem BETY Třinec ale jiného oddílu, zřejmě některého z valašské oblasti.
Logicky vzato: Pokud by tento jezdec byl z třinecka, tak by určitě neměl berany ale rynkštangle.VYŠETŘOVÁNÍ
Tajná informační služba Bety Třinec (dále jen TISBT) zjistila, že zatím neznámy člen oddílu jezdí na závody na werkovym kole.

Naposledy byl jeho "tovární stroj" viděn v Zašové na Valašsku. Z hlediska úspor a zvyšování fyzické kondice by trenéři
BETY Třinec proti tomu vůbec nic neměli.
TISBT se však domnívá, že je třeba zhodnotit výkon dotyčného na závodišti po ujetí 150 kilometrů, zda nekazí výkonnostní průměr celého oddílu. Logicky se tedy nasouvá odpověď na otázku kdo? Je se třeba podívat do výsledků jednotlivých závodů a kategorií. Jezdec na kole je s největší pravděpodobností ten, kterému po vyčerpávající jízdě už nestačí síly závodit a proto jeho umístění je mezi posledními a nebo dokonce byl diskvalifikován !!!
Další závody jsou na Blanensku. Existuje domněnka, že tajný jezdec vyčerpáním z cesty na závodech neodstartuje a nebo do místa dění vůbec nedorazí !!!

ZLATÝ RÁM.

Myslím, že tato fotka by mohla být nominována do kategorie Foto závodů.
Je vidět, že účastníci do toho jdou s plným nasazením a i při tomto velkém výkonu někteří s úsměvem ve tváři.
Jelikož tato fotografie zachycuje všechny tyto momenty, byl jí propůjčen zlatý rám.


Skřítek strýček Střípek s trikem
Tvorba www sránek, webů, prezentací Emil Turini Beskydy černobílá fotografie 70. 80. let Beskydy a jejich zákoutí, zátiší, krásná a tajná místa, panoramata, makra