Archív stránek BETY
SILVA O´CAMP Vidnava 2006.
Ahoj třinecko-vidnavská bando,

Jaxe říká: rok se s rokem sešel a my zas fičíme na Vidnavu.
Letos bude doprava více individuální, dle následujících pokynů:

Pátek 7.7.06 18:00 nakládka, odvoz kol a větších tašek od Szturců z Třince
Sobota 8.7.06 8:00 odjezd 1. auta: já + Pavel + Bernie + Honza + Vašek
Neděle 9.7.06 9:00 odjezd 2. auta: Luke + Michal + Markéta + Vojta
Pondělí 10.7.06 5:26 odjezd vlakem z Třince: Žáby + Terka + Opletalovi + Sedláčči + Honza Szlaur

Odjezd bude opět individuální, kola a tašky v neděli 23.7.06 cca 18:00 v Třinci
Na všechny se těší Jakub.
mobil: 602 735 312
Mistrovství Moravskoslezského kraje v klasickém OB.
Za úmorného vedra se v sobotu dne 24. června uskutečnilo v kopcovitém beskydském terénu mistrovství Moravskoslezského kraje v klasickém OB. I v těchto obtížných sportovních podmínkách si naši členové vedli velmi dobře a získali několik medailových umístění.
Výborně zaběhly juniorky Petra Kaletová, která zvítězila a Ivana Mrázková, která obsadila druhé místo. Senior Jaroslav Opletal zvítězil v kategorii H65.
Další medailová umístění získali: Pavel Trojek – 3.místo v kategorii H18C a Petr Bernáth rovněž 3.místo v kategorii H20C.
Velmi dobře dále zaběhli: Petr Kostka - 4. místo H10N, Jan Szturc - 5.místo a Václav Szturc 6.místo v kategorii H16C, Radek Szturc – 7.místo v kategorii H35C.
Skupinu mladých závodníků o prázdninách čeká desetidenní tréninkový tábor VIDNAVA SILVA – O CAMP se silnou mezinárodní účastí a navazující 5 denní závody SILESIA 2006. Někteří závodnicí se pak individuálně zúčastní dalších mezinárodních závodů v ČR a na Slovensku.
SILVA O´CAMP Vidnava 2006.
Už jen několik dní nás dělí od Silva O´campu 2006 - největšího prázdninového soustředění orientačních běžců v České republice.
Letošní ročník je vyjímečný absolutně největším počtem účastníků v historii Silva campů (209, k tomu více jak 40 vedoucích a praktikantů) a velkým množstvím cizinců z osmi zemí Evropy, kteří tvoří polovinu z celkového počtu. ...

Celý článek a zároveň závěrečné pokyny pro absolventy O´campu si přečtěte zde.
http://o-camp.net/index.php?id=bulletin3
Jak jsme na tom ?
Jak si vedou orienťáci BETY Třinec v průběžném hodnocení po 7 závodech žebříčku "B", najdete na této adrese: http://www.obhana.cz/ZB.htm

Beťáci dosáhli dobrých výsledků také v jarním "C" žebricku, kde "beťácký" dorost v Soutěži družstev oddílů a klubů v Moravskoslezském kraji se svými dobrými a vyrovnanými výsledky obsadíl 1. místo.
http://csob-so.webzdarma.cz/9jkz2006.pdf

Je příjemným faktem, že v témže hodnocení dospělí jsou na třetí příčce.
Vítězství v celostátním finále středních škol v orientačním běhu.
Ve dnech 17. a 18. června se v okolí hradu Roštejn poblíž Třeště běželo mistrovství ČR na krátké trati. Terén byl mírně zvlněný avšak s mnoha terénními detaily (bažinky, melioračky a kameny) i porostovými chuťovkami – opět kontroly umístěné v hustnících. Vydělal ten, kdo měl chladnou hlavu a příliš "nezávodil", ale k úspěchu bylo nutno mít i kus štěstí zejména při dohledávkách v hutnících.

V sobotu 17.6. se běžely rozběhy semifinále a do boje o medaile postoupili: D16 –Tereza Bialožytová, D20 – Marie Žabková (vyhrála rozběh C) ,H20 – Tomáš Sedláček a Michal Bialožyt.

V neděli 18.6. se pak běželo finále. Do výborného 10.místa se umístili: Tereza Bialožytová D16 – 9.místo a Michal Bialožyt H20 – 9.místo. Tereza Bialožytová si postupem do finále vybojovala definitivně licenci "A" pro rok 2007.

fotky

Vítězství v celostátním finále středních škol v orientačním běhu.
O víkendu 10. a 11. června probíhaly závody na úrovni moravskoslezského "B" řebříčku v okolí obce Deblín nedaleko jihomoravského Tišnova. Tratě často vedly přes zelené plochy a někteří závodníci si kontroly v hustnících pěkně pohledali. Po dlouhé době se na závodníky usmálo sluníčko a to spolu s výbornými výkony mladých závodníků z SK OB BETA Třinec přispělo k pocitu z úspěšného víkendu.

Z výsledků
Sobota 10.6.2006: D16B - 7. místo Tereza Bialožytová, D18B – 1.místo Markéta Žabková, D20B – 1.místo Marie žabková, H20B – 3.místo Michal Bialožyt, 6.místo Tomáš Sedláček.
Neděle 11.6.2006: D16B - 6. místo Tereza Bialožytová, D18B – 7.místo Markéta Žabková, D20B – 2.místo Marie žabková, 4.místo Petra Kaletová, H20B – 4.místo Michal Bialožyt, 5.místo Tomáš Sedláček.

fotky
Vítězství Marie Žabkové.
Celostátní dlouhodobá soutěž nejlepších orientačních běžců, pokračovala v sobotu 20. května čtvrtým závodem v areálu lázní Teplice nad Bečvou. Tentokrát se běžel závod na velmi krátké trati - sprint. U tohoto typu závodů rozhoduje především blesková orientace a běh "na doraz". V tomto závodě podali vynikající výkony junioři ze sportovního klubu BETA Třinec, zejména pak Marie Žabková, která od páté kontroly vedla a vítězství si udržela až do cíle. Maruška tak po roce opět porazila celou českou špičku ve své kategorii. Junioři Michal Bialožyt a Tomáš Sedláček obsadili rovněž výborné 5. a 6. místo.
V neděli 21. května se nedaleko Hranic na Moravě konaly celostátní klubové štafetové závody. Mladí závodníci z SK BETA Třinec běželi jak kategorii žen, tak i kategorii mužů a vedli si velice dobře. Dívčí štafeta ve složení T. Bialožytová a sestry Žabkovy obsadila celkové velmi dobré 8.místo a chlapecká štafeta ve složení M. Bialožyt a bratři Sedláčkové si pak vybojovala rovněž velmi dobré 14. místo.BETA Třinec sklízí úspěchy.
Sezona orientačních běžců je již v plném proudu a závody se konají každý víkend. Během uplynulých tří týdnů dosáhli závodníci z SK BETA OB Třinec několika výborných umístění.
První květnový prodloužený víkend se konaly celostátní závody s účastí závodníků za Slovenska a Maďarska v okolí Luhačovic a Slušovic. Deštivé chladné počasí a valašské krpály dokonale prověřili zejména fyzické kvality závodníků.

Mistrovství ČR ve sprintu 29.4.2006.
V kategorii D20 se na 11. místě umístila Marie Žabková, v H20 doběhl na 10. místě Michal Bialožyt.

Krátká trať, žebříček A, B…30.4.2006.
D16B - 6.místo Tereza Bialožytová, D20B - 6. místo Ivana Mrózková, 7. místo Petra Kaletová D20A - 13. místo Marie Žabková, H16B - 16.místo Opletal Petr, H18B - 12. místo Pavel Trojek, H20A - 17. místo Tomáš Sedláček.

Klasická trať, žebříček A,B…1.5.2006.
D16B - 2. místo Tereza Bialožytová, D20B - 5. místo Ivana Mrózková, 6. místo Petra Kaletová D20A - 9. místo Marie Žabková. H20A - 11. místo Michal Bialožyt.

Mistrovství Moravskoslezského kraje na krátké trati 6.5.2006.
Závody se konaly v okolí Krmelína a mistrovské tituly získali Marie Žabková v kategorii D21, Michal Sedláček v kategorii H18 a Jaroslav Opletal st. v kategorii H65. Na stupních vítězů ještě stáli Tereza Bialožytová na 2. místě v kategorii D16 a Markéta Žabková na 3. místě v kategorii D21. Čtvrtá místa obsadili Michal Bialožyt v kategorii H21 a Radek Szturc v kategorii H35.

Dva závody Moravského řebříčku "B" a Moravskoslezského řebříčku "C".
Závody se konaly uplynulý víkend v podhůří Jeseníků v okolí Hynčic. V sobotu velmi dobře zaběhli a ve svých kategoriích zvítězili: 1. místo Pavel Trojek H18C, Tereza Bialožytová 1. místo - D16B, Marie Žabková 1.místo - D20B, Eva Hudzieczková 1. místo - D16C, Michal Sedláček 3 .místo - H18B, Tomáš Sedláček 1. místo - H20B.
Ani v neděli neponechali závodníci "bedny" neobsazené: 1. místo Pavel Trojek H18C, Marie Žabková 1. místo - D20B, Eva Hudzieczková 4. místo - D16C, Michal Sedláček 5. místo - H18B, Tomáš Sedláček 1. místo - H20B.
Mistrovství Moravy 2006.
Marie Žabková mistryní Moravy pro rok 2006.

Minulý víkend se konalo mistrovství Moravy v orientačním běhu na klasické trati. Závody probíhaly v blízkosti Uničova za příjemného počasí. Terén byl kopcovitý se značným množstvím kamenů, což jednak místy zpomalovalo běh závodníků a jednak znamenalo i obtížnou orientaci v terénu. Závodu se účastnili i sportovní kluby ze Švédska a Norska, což zejména v dorosteneckých a juniorských kategoriích způsobilo silnou konkurenci.

V kategorii D20 velmi dobře zaběhla Marie Žabková, která zvítězila a získala titul "mistryně Moravy pro rok 2006".
Velmi dobře zaběhli i junioři Michal Bialožyt a Tomáš Sedláček, kteří obsadili ve své kategorii druhé a třetí místo.
Na desátém místě se pak umístili Ivana Mrozková v kategorii D20B a Radek Szturc v kategorii H35B.

V neděli se běžel závod Českého poháru štafet, kde velmi dobře zaběhli mladí závodníci z SK OB BETA Třinec – Michal Bialožyt, Michal Sedláček a Tomáš Sedláček, a v silné konkurenci mužských štafet se umístili na výborném sedmém místě.


Úspěšný víkend závodníků SK OB BETA Třinec.
Jarní závody orientačních běžců pokračovaly přes víkend 8. a 9. dubna dalšími závody na úrovni moravských oblastí.
V sobotu 8. dubna se u Kojetína běžel závod za účasti běžců z valašské, hanácké, zlínské a slezské oblasti, což způsobilo silnou konkurenci ve všech kategoriích. Terén byl mírně kopcovitý, podloží lesa však bylo místy značně znečištěné polámanými stromy v důsledku předchozí silné sněhové pokrývky. V těchto místech pak byla trať velice náročná, jak po stránce fyzické tak i po stránce správné orientace v terénu.
V neděli 9. dubna se běžel závod slezské oblasti v blízkosti Vratimova. V tomto závodě pak rozhodovala především rychlost , protože terén byl rovinatý s dobrou průběžností a viditelností. V obou těchto závodech dosáhli běžci z oddílu SK OB BETA Třinec výborných výsledků:

Sobota, 8.4.2006 - v kategorii dorostu se umístili na 3. místě Michal Sedláček, na 5. místě Tereza Bialožytová a na 10. místě Jan Szturc.
V hlavní mužské kategorii H 21 se za účasti reprezentantů umístili na velmi dobrém 16. a 19. místě junioři Tomáš Sedláček a Michal Bialožyt.
V kategorii veteránů H 65 zvítězil Jaroslav Opletal.

Neděle, 9.4.2006 – v kategorii H 10N zvítězil Petr Kostka, v kategoriích mladšího dorostu se umístili na 5. místě Tereza Bialožytová a Václav Szturc. Petr Opletal obsadil 8. místo a Jakub Kostka 10 místo. V kategorii staršího dorostu zvítězil Michal Sedláček a 5. místo obsadil Pavel Trojek. U mužů obsadil 4. místo Michal Bialožyt a 6. místo Tomáš Sedláček, v ženách pak 8. místo Ivana Mrozková a 9.místo Petra Kaletová.
Veteránské kategorie : H 35 – 2.místo Radek Szturc a 8.místo Jan Niedoba, kategorie H 55 – 2.místo Jaroslav Opletal.
Vracovské duny 2006.
Sníh už konečně roztál a tak se po několika odložených závodech dočkali orientační běžci SK OB BETA Třinec svých prvních letošních závodů.
Tyto závody se pod názvem "Vracovské duny" konaly v krásném prostředí borového lesa u Jihomoravské obce Vracov. Pořadatelé ze Zlína připravili v mírně zvlněném terénu tratě na horních délkových hranicích a tak dokonale prověřili zimní přípravu závodníků.
Na startu se sešlo přes 600 běžců ze tří moravských oblastí : slezské, hanácké a valašské. Je potěšitelné, že se mezi nimi neztratili ani běžci ze sportovního klubu BETA Třinec a několikrát stáli na stupních vítězů. Několik fotek ze shromaždiště najdete zde.

V kategorii mladších žáků H10N obsadil 3. místo Vojtěch Czempka. V kategorii mužů H21C zvítězil Michal Bialožyt a ve veteránské kategorii H65C rovněž zvítězil Jaroslav Opletal. V kvalitní konkurenci moravských závodníků velmi dobře zaběhli také Tereza Bialožytová v kategorii D16C a Michal Sedláček v kategorii H18C, kdy se oba umístili na velmi dobrém 7. místě.

Tvorba www sránek, webů, prezentací Emil Turini Beskydy černobílá fotografie 70. 80. let Beskydy a jejich zákoutí, zátiší, krásná a tajná místa, panoramata, makra