Tvorba www sránek, webů, prezentací Emil Turini Beskydy černobílá fotografie 70. 80. let Beskydy a jejich zákoutí, zátiší, krásná a tajná místa, panoramata, makra

Archív 2004

Týdenní soustředění TATRY 2004.
Běžci SKOB BETA Třinec úspěšní v Benátkách !
MARIE ŽABKOVÁ nejlepší orientační běžec Moravskoslezského kraje za rok 2004.
Mistrovství Moravskoslezského kraje orientačních běžců – sprint.
Sestry ŽABKOVY opět na stupních vítězů.
MARIE ŽABKOVÁ mezi nejlepšími orientačními běžci v České Republice.
Dorostenci SK BETA Třinec nejlepší.
Štafety.
Sestry Žabkovy mezi nejlepšími.
Podzimní závody žebříčku "A".
Začala podzimní část závodů v orientačním běhu.
SLOVAK KARST CUP 2004
VIDNAVA 2004
Hodnocení závodů Silesia 2004 z oficiálních stránek ČSOB.
Poslední zvonění na GRÚNI – vítězí Žabková a Bialožyt.
Opět jeden z úspěšných víkendů pro SK OB BETA Třinec.
Tomáš Sedláček zvítězil ve Zlíně.
Běžci SK OB BETA Třinec bodovali na Olešné.
Závody orientačních běžců.
Finále olympiády škol v orientačním běhu.
SK BETA Třinec úspěšná v Jakubčovicích.
Krajská olympiáda mládeže v orientačním běhu.
Soutěže orientačních běžců pokračují v plném tempu.
Sourozenci Bialožytovi excelovali v "ČERNÉM LESE".
Zašovský jalovec
Orientační běžci SK BETA se dostávají do tempa !
Zvítězili a získali titul !!!
Sezóna orientačních běžců se "rozeběhla" na plno !!!
Rotation of Prague Easter 2004
Dobojováno !
Jdem na to pánové !
Za tři dny v Třinci !
Zdar orienťáci!
Třinecké závodyTýdenní soustředění TATRY 2004.     (K dispozici je CD - 280 fotek a několik videosekvencí.)
Ve dnech 11.-17. prosince 2004 proběhlo ve Vysokých Tatrách v řadě již 10. soustředění závodník SKOB BETA Třinec. Ze záčátku byly tato soustředění brána jako příprava na závodní sezónu v LOB (lyžařský orientační běh), později, hlavně z finanční důvodů, pak pouze jako soustředění s rehabilitací po letní sezóně pro nejlepší orientační běžce SK OB BETA a některé naděje. Letošního soustředění se zúčastnila výprava 14 OB do 18 let a 4 trenéři. Provázely je ideální podmínky, slunečné počasí a dostatek sněhu s nádhernou kulisou tatranských velikánů. Program se skládal ze 3 fázového tréninku, s tím, že první dvě fáze byly tréninkové-náročnější (lyže-běžky 6-10 km, kros 6-8 km a měřené 2 km úseky. Třetí fáze pak byla rehabilitačně-relaxační (bazén, sauna, vířivka, masáže). Celá tato třetí část se odehrávala v tzv. "Vitálném světě". Útočiště nám poskytl, stejně jako i v minulosti, Hotel Tolliar (majitel p. Renko) na Štrbském Plese.

Den se skládal z budíčku, rozcvičky (7.15h-kondiční běh s protažením), pak v 8.00 hod. následovala snídaně, měření tlaku a tepu všech zúčastněných (sledování zátěže jednotlivých OB), 10.00 (1.F.-lyže-běh po zamrzlém Štrbském Plese, nebo kros, nebo běh, měřené úseky) 12.00 oběd, 14.45 (2.F.-podobná té první). V úterý byl "odpočinkový den", který se skládal z výstupu na Hrebienek a následně na Teryho chatu až do výšky 2015m/n.m. Závěrečné štafety (uzavíraly celý cyklus), které se konaly ve čtvrtek-opět na zamrzlém Štrbském Plese (kombinace běh X běh na lyžích) jen všechny přesvědčil, že se na tomto soustředění tato parta mladých sportovců SKOB BETA ještě více stmelila ve výborný kolektiv, který určitě v letní orienťácké sezóně opět dosáhne na mety nejvyšší. Pátek pak už byl jen ve znamení loučení s přáním za rok nashledanou.

Běžci SKOB BETA Třinec úspěšní v Benátkách !

První listopadový víkend se konal v italských Benátkách již 25. ročník městského orientačního běhu. Mezi třemi tisícovkami orientačních běžců z celého světa si velmi dobře vedli i malá skupinka běžců třinecké Bety, kteří startovali pod hlavičkou týmu HANÁ ORIENTERING. V labyrintu úzkých uliček, vodních kanálů a můsků si nejlépe vedla Markéta Žabková a Michal Białožyt, kteří obsadili v kategorii D,H18 shodně pátá místa. Umístění do první desítky si vyběhla ještě Tereza Białožytová, která v kategorii D14 obsadila 8. místo.

Tým HANÁ ORIENTERING pak zvítězil v soutěži družstev a získal tak počtvrté vítězný pohár.

Fotky k tomuto články najdete v zde

MARIE ŽABKOVÁ nejlepší orientační běžec Moravskoslezského kraje za rok 2004.

Poslední zvonění letošní mistrovské sezóny mělo o něco slavnostnější ráz. Rozdávaly se nejen poslední medaile za umístění v závodě, ale zároveň byli vyhlášení i nejlepší orientační běžci Moravskoslezského kraje za rok 2004. Pro SK orientační běh BETA Třinec to byl z tohoto pohledu velice úspěšný rok. Nejlepšími běžci kategorii staršího dorostu (D,H18) byli vyhlášení Marie Žabková a Michal Białožyt. Marie Žabková pak získala v letošním roce další významné ocenění když byla vyhlášena i nejlepším orientačním běžcem Moravskoslezského kraje za rok 2004. Je to zároveň i ocenění velmi dobré práce všech trenérů tohoto SK BETA Třinec s mládeži.

8. závod Moravskoslezského žebříčku.

Sváteční den – sobota 28. října 2004 byl pro orientační běžce Moravskoslezského kraje posledním, kdy zaznělo na startu zvonění vybízející k vyběhnutí na trať závodu pořádaného oddílem OB TJ TŽ. 8. závod Moravskoslezského žebříčku se uskutečnil za krásného podzimního počasí a v typicky Třineckém "zabušeném" terénu, na mapě pod názvem "JELENÍ LOUKY". Orientační běžci SK BETA Třinec se rozloučili s letošní sezónou i v tomto závodě výbornými výsledky a potvrdili, že patří k absolutní špičce v Moravskoslezském kraji.

Výsledky do 5. místa.

D12C – 3. Bára Opletalová
D16C – 5. Tereza Białožytová
D18C – 2. Veronika Steblová, 3. Markéta Žabková, 4. Petra Kaletová
D21C – 3. Marie Žabková, 9. Pavla Białožytová
H10N – 4. Aleš Kisza
H12C – 5. Martin Kiedroň
H14C – 3. Václav Szturc
H16C – 2. Michal Sedláček, 4. Vít Ladanyi
H18C – 2. Pavel Trojek, 4. Petr Bernát
H35C – 3. Radek Szturc
H45C – 4. Miroslav Białožyt
H65C – 1. Jaroslav Opletal
P3 – 1. Pavel Zizka, 5. Lukáš Wawrosz

Fotky ze závodů v TŘINCI najdete zde.

Mistrovství Moravskoslezského kraje orientačních běžců – sprint.

Sprint – nejmladší a nejkratší disciplína orientačních běžců – byl posledním mistrovským závodem Moravskoslezského kraje letošního podzimu. Zároveň se tento závod běžel i jako 6. podzimní žebříček MSKS (Moravskoslezský krajský svaz). BOHDANOVICE – vesnička nedaleko přehrady Slezská Harta, se stala v sobotu 16.října 2004 centrem tohoto mistrovského závodu. Na běžce mezi nimiž nechyběli ani orienťáci SK BETA Třinec čekal vesměs rovinatý břidlicový terén, který vyžadoval dobrou a velmi rychlou orientaci. Všechny soutěžící provázel po celou dobu závodu déšť, který mnohým dělal starosti při cestě za vysněným cílem.
Čtyři mistrovské tituly a některá další výborná umístění byly dobrým počinkem orientačních běžců SK BETA v závěru sezóny 2004. Titul přeborníka Moravskoslezského kraje ve sprintu pro rok 2004 si vybojovali : Tereza Bialožytová – starší žáci(D14), Marie Žabková – starší dorost (D18), Michal Bialožyt – starší dorost (H18) a Radek Szturc – muži(H35). Na stupně vítězů dosáhla i Petra Kaletová – 3. místo, (starší dorost D18) a v kategorii P15 získala 3. místo také Katka Twardziková.

Výsledky do 10. místa.

D14C – 1. Tereta Białožytová, 9. Vendula Řehová, 10. Eva Hudzieczková
D16C – 5. Markéta Žabková
D18C – 1. Marie Žabková, 3. Petra Kaletová, 4. Iva Mrozková, 7. Jitka Drabinová
H10C – 10. Ondřej Sikora
H12C – 4. Martin Kiedroň
H14C – 7. Petr Opletal, 9. Jan Szturc
H16C – 4. Sedláček Michal, 5. Pavel Trojek
H18C – 1. Michal Białožyt, 5. Petr Bernát, 6. Tomáš Sedláček
H35C – 1. Radek Szturc
P15 – 3. Katka TwardzikováCelkové výsledky najdete zde.

Sestry ŽABKOVY opět na stupních vítězů.

Již páté v pořadí, ze závodů orientačních běžců Moravskoslezského kraje v boji o podzimní body do žebříčku "C" měly místo v soboty 9. října 2004 v BLAHUTOVICÍCH nedaleko Jeseníku n./Odrou. Na stratu přivítalo asi 300 běžců typické podzimní, chladné a deštivé počasí. Čekal je rovinatý a rozmoklý terén s hustým porostem. Vítězný "prapor" orientačních běžců Sportovního klubu BETA Třinec drží stále pevně v rukou sestry Marie a Markéta Žabkovy, které tentokrát obě běžely v kategorii starších dorostenek. Jejích pozice při cestě za vítězstvím neměl šanci nikdo ohrozit a tak po výborném výkonu obsadily v kategorii D18 Marie 1. a mladší sestra Markéta 2. místo.
Velmi dobře je doplnil ve stejné dorostenecké kategorii chlapců H18 Michal Bialožyt, který si vyběhl 2. místo. Na "bednu", tentokrát na nejvyšší stupínek (1.místo v kategorii mužů H35), vystoupil i Radek Szturc. Výborný výkon podal rovněž starší dorostenec Tomáš Sedláček, který v mužské kategorii – H21 obsadil 6. místo.
Nováček v kategorii H10C Ondřej Sikora si doběhl pro 3. místo !!!

Výsledky do 10. místa.

D10C – 6. Jolana Sobková
D12C – 7. Bára Opletalová
D16C – 5. Białoytová Tereza
D18C – 1. Marie Žabková, 2. Markéta Žabková, 4. Petra Kaletová
H10C – 3. Sikora Ondřej
H12C – 8. Martin Kiedroň
H14C – 9. Michal Kiedroň, 10. Jakub Kostka
H16C – 4. Michal Sedláček, 6. Jan Szturc
H18C – 2. Michal Białožyt, 4. Petr Bernát, 5. Pavel Trojek
H21C – 6. Tomáš Sedláček
H35C – 1. Radek Szturc, 8. Jakub Trojek, 9. Jan NiedobaCelkové výsledky najdete zde.

MARIE ŽABKOVÁ mezi nejlepšími orientačními běžci v České Republice.

Podzimním vrcholem sezóny 2004 orientačních běžců bylo MČR na klasické trati. Uskutečnilo se 25. a 26. září v okolí REJVÍZU, nedaleko Zlatých Hor. Samotný závod se konal v chráněné krajinné oblasti (CHKO) JESENÍKY a zúčastnilo se ho přes 1000 běžců České Republice. Náročná horská trať, les plný skal, kamenných polí, ale i bažinek, zároveň citelné chladno. To byly hlavní faktory, které důkladně prověřily nejlepší orientační běžce ČR ve snaze vybojovat nejprestižnější titul na "domácí scéně". Velmi dobře si v tomto počínali i běžci SK BETA Třinec. Nejlepší z nich pak opět byla starší dorostenka (D18) Marie Žabková, která si 3. nejlepším časem z pole asi 60 běžkyň v sobotním semifinále vybojovala účast ve finále.
V nedělním finále obsadila mezi 18 nejlepšími této věkové kategorie v ČR skvělé 5. místo! Je to zatím nejlepší umístění nadějné běžkyně SK BETA ve vrcholném závodě v České Republice.
Postup do finále naopak o pověstný "chloupek" tentokrát utekl Tomáši Sedláčkovi (H18) i Markétě Žabkové (D16 – mladší dorost). Oba se museli spokojit "pouze" s účasti ve finále "B". Poslední dva z SK BETA, kteří si právo účasti na MČR vybojovali – Michal Bialožyt, starší dorost (H18) a Martin Cieslar, junior(H20), běželi finále "C".
Všem je třeba poděkovat za velmi dobrou reprezentaci SK OB BETA Třinec i města Třinec v České Republice. ..........DĚKUJEM !!!..........

Celkové výsledky najdete zde.

Dorostenci SK BETA Třinec nejlepší.

Sobota 18. září 2004 - VRBNO pod Pradědem. Podzimní žebříček Moravskoslezského krajského svazu, na startu přes 300 orientačních běžců. Horský, kopcovitý terén, v některých úsecích velmi špatně průchodný, velmi hezké slunečné počasí s náznakem blížícího se podzimu. Orientační běžci SK BETA Třinec se opět mohli opřít o výborné výkony svých dorostenců, kteří výbornými výsledky potvrdili, že patří mezi nejlepší na Moravě i ve Slezsku! Jak jde vyčíst z níže uvedených výsledků na bedně stáli po výborných výkonech v jednotlivých kategoriích 1. Marie Žabková, 2. Markéta Žabková, 3. Jan Szturc, 1. Michal Bialožyt, 2. Radek Szturc. V mladších dorostencích měl velkou smůlu Michal Sedláček, který si v lese poranil nohu a musel vzdát.
V kategorii "příchozích" P3 vystoupila na "bednu" pro vítěze i Katka Twardziková, když získala 3 místo. Doufejme, že její křivka výkonnosti bude už jen stoupat a na jaře 2005 se zařadí již do své kategorie.


Výsledky do 10. místa.

H12C – 5. Martin Kiedroň
H14C – 9. Václav Szturc
H16C – 3. Jan Szturc
H18C – 1. Michal Białožyt, 4. Petr Bernát
H21C – 9. Tomáš Sedláček
H35C – 2. Radek Szturc, 6. Jan Niedoba
D12C – 9. Opletalová Bára
D16C – 4. Tereza Białożytová, 10. Hudzieczková Eva
D18C – 1. Marie Žabková, 2. Markéta Žabková, 4. Petra Kaletová, 10. Petra Šodková
D35C – 6. Opletalová Blanka
P3 – 3. Katka TwardzikováCelkové výsledky najdete zde.

Štafety

Český pohár štafet a soutěž MSK štafet proběhly ve dnech 11. a 12. 9. v Hradci nad Moravicí. SK Beta Třinec zastupovaly dorostenecké štafety:
M18 - Michal Białożyt, Pavel Trojek a Tomáš Sedláček.
D18 - Tereza Białożytová, Marketa Žabková a Marie Žabková.
Obě štafety si vedly ve vyrovnané konkurenci dobře, zejména dívčí štafeta, která se v sobotu umístila na výborném 5. místě.

Výsledky štafet sobota 11. 9. 2004
Výsledky štafet neděle 12. 9. 2004Sestry Žabkovy mezi nejlepšími.

Kopcovité, plné prudkých kamenitých srázů, ale při tom velmi rychlé. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat profily tratí závodů orientačních běhů, které se konaly v sobotu 11. září 2004 v Hradci nad Moravicí a kterých se zúčastnilo kolem 800 běžců z celé České Republice. Pořadatelé z Opavy připravili poslední závod celoroční soutěže nejlepších orientačních běžců žebříčku "A", sprint a zároveň 3. závod podzimního žebříčku "C" Moravskoslezského krajského svazu.
V obou těchto závodech si nadmíru dobře vedly sestry Marie a Markéta Žabkovy. Starší Marii v žebříčku "A" – kategorii starších dorostenek uniklo vítězství mezi nejlepšími dorostenkami ČR o pouhých 7 vteřin a tak se musela smířit "jen" se 3. bronzovým stupínkem. Markéta běžela poprvé kategorii starších dorostenek Moravskoslezského žebříčku a po výborném výkonu vystoupila na stříbrný stupeň pro vítěze. Velmi dobře si vedli v letošním ročníku žebříčku "A" i oba dorostenci SK BETA Třinec. Licenci "A" pro rok 2005 obhájili v kategorii starších dorostenců – H18A , Tomáš Sedláček ( v posledním závodě byl 10, při účasti 45 dorostenců) a také Michal Bialožyt.

Z dalších výsledků Moravskoslezského žebříčku:

H16 – 5. Michal Sedláček, 6. Pavel Trojek, 10. Jan Szturc
D16 – 3. Tereza Białożytová, 8. Eva Hudzieczková
D18 – 4. Petr Kaletová 9. Veronika Steblová
H35 – 7. Radek Szturc, 9. Jakub Trojek


Podzimní závody žebříčku "A"

Tyto dvoudenní závody se uskutečnily 4. a 5. 9. 2004. V sobotu byla na programu krátká trať v neděli pak dlouhá trať. Oba závody se konaly vpěkném, orientačně náročném prostředí asi 40 km od Plzně nedaleko obce Tis u Blatna. Oba dny bylo navíc slunečně a teplo, což společně s délkou tratí prověřilo jak fyzické tak mapařské kvality závodníků.
Naší "áčkaři" si vedli dobře a upevnili si své postavení ve střední části žebříčku.Výsledky sobota 4. 9. 2004
Výsledky neděle 5. 9. 2004


Začala podzimní část závodů v orientačním běhu.

První zářijový víkend se opět rozeběhly podzimní soutěže – "A","B"- Morava 2004 a žebříček "C" – soutěž Moravskoslezského krajského svazu. Nedaleko KRNOVA a HLUČÍNA se běžely 1. a 2. závod žebříčku "C"(podzimní část) a zároveň 7. a 8. závodem končila Morava 2004. Sobota proběhla na klasické trati a mapě pod názvem POD LYSOU. V členitém terénu s hustou vegetací se výborně dařilo mladší dorostence Markétě Žabkové, která si doběhla pro suverénní vítězství. Na stupně vítězů ještě vystoupili Eva Hudzieczková a Martin Cieślar.
V neděli na krátké trati, kde rozhodovala hlavně rychlost a nejlepší výběr postupů se nejlépe dařilo Evě Hudzieczkové a Martinu Cieślarovi. Kromě těchto vyjmenovaných, vstup dalších orientačních běžců SK BETA Třinec do podzimní sezóny byl průměrny a u některých víceméně i rozpačitý. Snad v dalších závodech je budeme vídat opět častěji na stupních nejvyšších, stejně jako tomu bylo i na jaře.

sobota:
D16B – 1. místo Markéta Žabková
D14C – 3. místo Eva Hudzieczková
H21C – 3. místo Martin Cieślar
další výsledky

neděle:
D14C – 1. místo Eva Hudzieczková
H21C – 1. místo Martin Cieślar
další výsledky


SLOVAK KARST CUP 2004

V okolí malé slovenské obce SILICA se ve dnech 19-22. 8. 2004 konaly mezinárodní závody orientačních běžců SLOVAK KARST CUP 2004. Tratě vedly krasovou oblastí Silické planiny, která je charakteristická množstvím závrtů a polootevřeným terénem. První dvě etapy se navíc běžely za značného vedra, zatím co vnedělní čtvrté etapě se ochladilo a pršelo. Malá skupinka orientačních běžců SK OB BETA Třinec si však i za těchto obtížných podmínek vedla velice dobře a obsadila řadu předních míst v jednotlivých etapách i v celkovém hodnocení.

Výsledky:

H16B – Celkově 3. Michal Sedláček
D18B – Celkově 1. Markéta Žabková (2. v E1, 3.v E2, 1. v E4)
D18B – Celkově 6. Veronika Steblová (2. v E2, 2. v E4)
D18B – Celkově 8. Ivana Mrózková
D18B – Celkově 9. Petra Kaletová
H21C – Celkově 2. Martin Cieślar (1. v E1)
D18A – Celkově 6. Marie Žabková (1. v E1)
H18A – Celkově 7. Michal Białožyt
H18A – Celkově 8. Tomáš Sedláček (2. v E2)

Celkové výsledky . . . Mezičasy . . . www.SLOVAK KARST CUP


VIDNAVA 2004
Tak jsme doma z desetidenního soustředění moravskoslezských orienťáků. Camp jsme měli již po šesté a zůčastnilo se jej 160 dětí ve věku 5-18 let. Vidnava byla letos skvělá, ostatně jako každý rok. Když k tomu připočtu tréninky na nových mapách a nádherné počasí, může litovat každý, kdo nejel a seděl doma za písí. Třineckou Betu reprezentovali 3 trenéři, 2 instruktoři a 7! ano pouze sedm závodníků, což je hrozná škoda, protože jsme absolvovali za osm dnů (2 dny cesta) na 14 bodovaných tréninků a závodů. Mimo to jsme se stihli každý den projet na kole a okoupat v jednom z mnoha nádhernych okolních lomů, v řece, či na koupališti. Nechyběl bohatý večerní program, tradiční Olympiáda, tentokrát s čínskou mutací Van Then Brka, ani módní přehlídka orienťáckých talentů, dokonce ani volba miss a misáka tábora.Kdo nevěří, ať s námi za rok běží respektive jede, neprohloupí - naopak získá:
hodně kvalitních tréninků, jedinečné zážitky, nové kamarády a užije spoustu legrace.
Proč to vlastně okecávám - koukněte na fotky, určitě stoji za to !!!

Zbývá dodat to nejdůležitější.

BRKO DĚKUJEM - VIDNAVU MILUJEM !!!


Hodnocení závodů Silesia 2004 z oficiálních stránek ČSOB

Byly to závody s velkým Z. Kvalitní účast, pěkné terény, výborné mapy, dobře postavené tratě, excelentní shromaždiště se všemi potřebnými službami, prostorný kemp, dobré hygienické zázemí, ubytování v chatkách, solidní stravování, svižné vyhlašování vítězů, ochotní pořadatelé, atd.
Pořadatelé se skutečně snažili nezapomenout na řadu podstatných věcí a to ani na drobnosti a vyšly z toho skvělé závody. Vyšlo i počasí, sice ve čtvrtek zapršelo, ale jinak bylo pro OB velmi příznivé.Za zmínku určitě stojí i některé výsledky naších běžců a běžkyň.

Kategorie D12B – 9. Opletalová Bára z 33 startujících.
Kategorie D14B – 16. Białožytová Tereza z 56 startujících.
Kategorie D18B – 10. Žabková Marie z 45 startujících.
Kategorie H14A – 14. Szturc Jan z 74 startujících.
Kategorie H18A – 13. Białožyt Michal z 53 startujících.

Celkové výsledky a výsledky podle etap E1 E2 E3 E4 E5 VS


Poslední zvonění na GRÚNI – vítězí Žabková a Bialožyt

Víkend 26. června 2004 byl ve znamení loučení orientačních běžců Moravskoslezského krajského svazu (MSKS) s letošní jarní sezónou. Poslední jarní žebříček "C", byl zároveň i Mistrovstvím Moravskoslezského kraje v orientačním běhu na klasické trati pro rok 2004. Pro tento závod vybrali pořadatelé ze SKOB Havířov horské, kopcovité a kamenité terény v oblasti malebných Beskyd, jmenovitě na GRÚNI. Mapa pod názvem "Švarná Hanka" skrývala mnohé záludnosti tohoto těžkého terénu.
Orientační běžci Sportovního klubu BETA Třinec se ziskem titulů důstojně rozloučili s úspěšnou sezónou. Mistrem Moravskoslezského kraje se stali Marie Žabková a Michal Bialožyt, oba v kategorii starších dorostenců – D,H18. Bronzovou medaili za 3. místo v této, pro SK BETA, tak úspěšné kategorie starších dorostenců, získala Petra Kaletová. Sbírku medaili pak završil ziskem stříbra za 2. místo v kategorii mužů – H35 Radek Szturc.

Další výsledky běžců SK BETA:

Mladší žáci – D,H12: 5. Martin Kiedroň, 7. Bára Opletalová
Starší žáci – D,H14: 4. Michal Kiedroň, 5. Jakub Kostka, 7. Eva Hudzieczková
Mladší dorost – D,H16: 4. Michal Sedláček, 5. Pavel Trojek, 7. Markéta Žabková
Starší dorost – D18 – doplnění: 4. Ivana Mrózková, 5. Petra Šodková
Junioři – H21: 5. Tomáš Sedláček


Opět jeden z úspěšných víkendů pro SK OB BETA Třinec

Jarní soutěže orientačních běžců se pomalu blíží ke svému zdárnému konci. Další, která svými dvěma závody, o víkendu 19. a 20. 6. 2004, ukončila svou jarní "pouť", byla soutěž Morava 2004, neboli žebříček "B". Závody se konaly u obce FRYŠTÁK, v těsné blízkosti Zlína a byly vypsány jako soutěž jednotlivců na klasické a krátké trati, zároveň pak i jako soutěž dorosteneckých družstev o Pohár ZLÍNA. Je dobře připomenout, že v roce 2002 Pohár Zlína získali a do Třince dovezli dorostenci SK BETA Třinec. Tentokrát jim Pohár doslova "vyfoukla" dorostenecká reprezentace Polska. Přesto i umístění na druhém místě v celkovém hodnocení je nutno velmi ocenit.


Na výkonech všech soutěžících orientačních běžců se tentokrát podepsalo opět značnou měrou počasí. V sobotu úmorné vedro, v neděli pak vytrvalý déšť a rozmoklé až bahnité tratě. Počasí však nebylo jedinou překážkou, která na běžce toužící po zisku dalších bodů čekala. Tratě, které pořadatelé z SKOB Zlín připravili, jak v sobotu, tak v neděli byly náročné a vyžadovaly velmi dobrou orientaci v mapě, inspiraci a především velmi dobrou kondičku. I za těchto ztížených podmínek se dobrými výkony prezentovali běžci SK OB BETA Třinec a uspěli i při velmi dobré konkurenci.


Tomáš Sedláček zvítězil ve Zlíně

Nejlepší výkon podal a 1. místo získal, před reprezentanty Polska, starší dorostenec – H18, Tomáš Sedláček. Ve stejné kategorii děvčat získala nevděčné 4. místo Marie Žabková, která se musela sklonit před reprezentantkami Polska. V mužské kategorii – H35 vystoupil na 3. stupínek Radek Szturc. Velmi dobrá umístění ještě získali : 6. místo Bára Opletalová – mladší žáci D12, 6.místo – kategorie D14 Tereza Białożytová. V neděli pak dorostenecké duo Tomáš Sedláček a Michal Bialožyt si vyběhlo 6. a 7. místo, Marie Žabková pak v této dorostenecké kategorii skončila na 6. místě, stejně jako její sestra Markéta v kategorii mladších dorostenek D16.Výsledky sobota 19. 6. 2004
Výsledky neděle 20. 6. 2004


Běžci SK OB BETA Třinec bodovali na Olešné

Frýdek Místek – Olešná, 12. června 2004, 7. žebříček Moravskoslezského krajského svazu (MSKS), mapa "ROVIŇÁK". Pořadatel SKOB Frýdek – Místek. To jsou hlavní indície předposledního závodu série orientačních běžců s licenci "C". Rovinatá trať v blízkém sousedství přehrady OLEŠNÁ, vyžadovala od běžců hlavně rychlost a vytrvalost. Orienťáci MSKS a mezi nimi i naši běžci měli jednu z posledních možností jak si vylepšit své postavení v jarní části žebříčku 2004. Ikdyž opět ve značně okleštěné sestavě - chybělo 10 nejlepších (soustředění MSKS), přesto získali běžci tohoto SK celkem 8 umístění na stupních pro vítěze.

Nejlepší byla děvčata, která obsadila dokonce první 3. místa v pořadí !!!
1. Ivana Mrózková, 2. Petra Kaletová, 3. Petra Šodková.
Kategorie X1(rodiče s dětmi) – 3. Kenf Marcel
Kategorie H10N fáborky – 5. Sikora David
Kategorie mladší žáci – 5. Opletalová Bára
Kategorie D14C starší žáci – 1. Hudzieczková Eva
Kategorie H18C starší dorost – 2. Bernát Petr
Kategorie muži H35 – 1. Szturc Radek, 4. Niedoba Jan
Veteráni – 1. Opletal Jaroslav

Závody orientačních běžců

Žebříček "A" – (4. a 5. závod), pořádaný pro nejlepší orientační běžce vlastníci tuto licencí se konaly o tomto víkendu – 5. a 6.června na MORAVĚ. Souběžně s těmito závody proběhl v daném termínu i stejných lokalitách 3. a 4. závod žebříčku "B" – MORAVA 2004. Nedaleko BRNA v prostoru u vesniček Moravské Knínice a Zhoř se shromáždili a taky "sbírali" body ti nejlepší běžci České Republice.
V sobotu 5. června se běžela klasika v těžkém rozmoklém terénu v místech bývalého vojenského prostoru. Nedělní krátká trať měla opět úplně jiný charakter. Taky vyžadovala od běžců nejen "rychlé nohy", ale především neustálou pozornost a velké soustředění, protože sebemenší chyby se běžcům zle vymstily – propadem na odlehlá místa ve výsledkové listině.
Orientační běžci SK BETA Třinec tentokrát neměli své nejlepší dny. Nedá se říct, že by nebojovali a neměli snahu získat jako obvykle co nejlepší výsledek, ale trochu je tentokrát opustilo potřebné štěstíčko.
V žebříčku "A" se v sobotu vedlo nejlépe Tomáši Sedláčkovi, který v kategorii starších dorostenců (50 startujících) získal výborné 11. místo.
Marie Žabková mezi 40 staršími dorostenkami byla 16. což by se dalo taky ještě hodnotit jako velmi dobré umístění.
Michalu Bialožytovi se v sobotu nedařilo, ale vše si vynahradil v neděli, skončil na výborném 12. místě.
Tomáš i Marie se v nedělním závodě nevyvarovali chyb a skončili v poli poražených.
V závodě MORAVA 2004 snese přísnější měřítko a pochvalu za dosažené výsledky pouze mladší dorostenka Markéta Žabková, která skončila v sobotu na 4.místě.
V neděli, i když dlouho vedla, v závěru udělala malou chybu a i ta ji už odsunula na 8. místo.
Ve vloženém závodě "C" si opět velmi dobře vedla starší žákyně Eva Hudzieczkova, která v sobotu byla 3. a v neděli nenechala nikoho na pochybách, kdo je nejlepší a s přehledem zvítězila.

Finále olympiády škol v orientačním běhu

Olympiáda škol v orientačním běhu měla svůj vrcholný podnik – celostátní finále 2. června v PARDUBICÍCH. Velmi dobře reprezentovali naše město studenti Gymnázia Třinec. Na rovinaté trati, ale s velkým množstvím kontrol a početné konkurence z celé ČR si v kategorii děvčat DS1 suverénně počínaly gymnazistky z Třince ve složení Marie Žabková, Aneta Martynková a Lucie Kantorová. V tomto pořadí pak obsadily stupně vítězů této kategorie. Hoši běželi v kategorii HS3 a vedli si rovněž velice dobře, když Tomáš Sedláček vystoupil na bronzový stupínek a Jan Laštůvka skončil 6. Družstvo tvořené z těchto úspěšných běžců doplněné o Petru Kaletovou, Ivanu Mrózkovou a Petra Bernáta v celkovém hodnocení ještě získalo bronzovou medaili za 3. místo. Postarali se tak o další výrazný úspěch tradiční "líhně"orientačních běžců – Třince. Gratulujeme !!!

SK BETA Třinec úspěšná v Jakubčovicích

I ve značně oslabené sestavě (absence 5 běžců), dokázali orientační běžci SK BETA Třinec, že patři ke špičce v Moravskoslezském kraji. Na dalším jarním žebříčku MSKS(6.), v sobotu 29. května, získali několik výborných umístění a opět stanuli na stupních pro vítěze. Závod se běžel nedaleko Jakubčovic na mapě pod názvem "Klokoč", ve zvlněném a těžce průběžném terénu (množství hustých porostů).

Mezi ty, kteří se podíleli na úspěších SK BETA v tomto závodě patří:

Nejmladší žáci – fáborky - 2. David Sikora
Žáci D10C – buzola - 7. Jolana Sobková
Starší žáci D,H14C - 4. Eva Hudzieczková, 5. Jakub Kostka, 6. Václav Szturc
Mladší dorost H16C - 3. Michal Sedláček
Starší dorost D,H18C - 1. Petra Kaletová, 3. Ivana Mrózková, 4. Petr Bernát
Muži H21C - 4.Tomáš Sedláček
Muži H35C - 3. Radek Szturc, 6. Jakub Trojek
Veteráni H65C – 1. Jaroslav Opletal

Výsledky sobota 29. 5. 2004

Krajská olympiáda mládeže v orientačním běhu

Tentokrát ne víkend, ale pátek 21. května patřil v Třinci mladým, možná budoucím nadějím orientačního běhu V Třinci – na sídlišti Sosna a překrásném parku nemocnice SOSNA se konalo krajské kolo olympiády škol v orientačním běhu. Přijeli zástupci deseti škol Moravskoslezského kraje, aby se mezi sebou utkali o vítěze krajského přeborníka a také o postup do celostátního finále, které se uskuteční 2. června v Pardubicích. Závod se běžel na velmi zdařilé mapě, jejíž jedná část zahrnovala sídliště Sosnu a druhá část "galerii v přírodě", která se nachází v zahradě – parku nemocnice Sosna. Samotni účastníci závodu, včetně doprovodu (učitelé jednotlivých škol), byli uneseni originalitou nápadu pořadatelů ze Sportovního klubu BETA Třinec, uspořádat závod v takovém krásném prostředí. Po závodě sklidili pořadatelé od všech zúčastněných gratulace a poděkování ve formě potlesku na "otevřené scéně".

Musíme podotknout, že tato akce byla již v pořadí druhou zdařilou akcí pro mládež na území města Třince, které se pořadatelé SK OB BETA Třinec zhostili na výbornou.

Mezi školami si velmi dobře vedli i zástupci třineckých škol.

V kategorii D5 (roč. 1993 – 1995) zvítězila ZŠ Třinec Koperníková, kterou reprezentovaly Nožková Sára, Szturcová Agáta a Kašníková Karolína.
2. místo ZŠ Ostrava – Hrabůvka
V kategorii H5(roč.1993 – 95) zvítězila ZŠ Koperníková, kterou reprezentovali
Kaleta Jan, Adamčík Dušan a Zientek Rosťa
2. místo ZŠ FM – Pionýrů.
Velmi dobře si vedla i další třinecká ZŠ - Slezská, ale bohužel na vítězství nedosáhla.
V kategorii Gymnázii byly úspěšnější třinecká děvčata, která ve složení Žabková Marie, Kaletová Petra, Martynková Aneta, Mrózková Ivana a Kantorová Lucie nedala nikomu šanci a s převahou zvítězila.
Hoši této kategorie, kteří běželi ve složení Bialožyt Michal, Tomáš Sedláček a Jan Laštůvka skončili na 2. místě, když byli o pověstný "chloupek" poraženi běžci ze sportovního gymnázia Vrbno p./Pradědem.

V dalších kategoriích vítězili už jen přespolní:

D7(roč.1990-92) Ostrava–Hrabůvka
D9(roč.1989-91) Opava–Englišová
H7(roč.1990–92) Ostrava–Hrabůvka
D9(roč.1989-92) Opava–Englišová

Soutěže orientačních běžců pokračují v plném tempu.

Na plné obrátky probíhají všechny dlouhodobé soutěže orientačních běžců, tzn. Žebříček "A" soutěž pro nejlepší běžce ČR a žebříček "B" MORAVA 2004. O víkendu 15. a 16. května si těchto soutěží v dostatečné míře "užili" i orienťáci SK BETA Třinec. Někteří potřebují ještě přidat na fyzičce, protože náročné terény, které tyto soutěže provázejí, dávají všem běžců pořádně do těla. Výsledky proto ještě nebyly zdaleka optimální, ale v dalším průběhu těchto dlouhodobých soutěží by už snad mělo být vše v normě. Oba závody - v Čechách (u.N. BORU a u Rakovníka) i na Moravě Blansko (Hořice) se konaly za velmi proměnlivého počasí, v kopcovitých – kamenitých terénech.
V žebříčku "B" Morava se nejlépe dařilo Markétě Žabkové, která dosažením – 5. a 4. místo, naznačila, že by se po roce mohla opět vrátit mezi nejlepší v ČR, kde určitě patří. Dalším Moravákům – z SK BETA se dařilo střídavě a daleko lepší výsledky byly u většiny v neděli. V kategorii D18 – starší dorostenci byla Petra Kaletová 4. a Ivana Mrózková 7.
Michal Sedláček – mladší dorost – skončil 6. a Tereza Białożytová (starší žáci) se umístila na 5. stupínku. Ve vloženém závodě – žebříčku Brněnské oblasti si v kategorii starších žáků doběhla Eva Hudzieczková pro vítězství, když za sebou nechala všechny startujísí Brněnské orientační běžkyně.

V žebříčku "A" se tentokrát nedařilo Tomáši Sedláčkovi, ale všichni věří, že příští závody už bude opět bojovat tak, jak to umí jen on a bude mít i to potřebné závodnické štěstíčko. Michal Bialožyt si odbyl mezi nejlepšími doslova "křest ohněm" a nevedl si vůbec špatně ba naopak. Na krátké trati – v sobotu obsadil 9. místo a i když v neděli se mu už tak nedařilo, patřil rozhodně mezi příjemné překvapení této velmi nabité a vyrovnané dorostenecké kategorie. Mezi staršími dorostenkami (D18A) měla BETA Třinec zastoupení v osobě Marie Žabkové. Ta se taky začíná dostávat do závodnické pohody, což dokázala v neděli na klasické trati, když si doběhla pro výborné 5. místo a zařadila se mezi absolutní špičku této kategorie.

Výsledky sobota 15. 5. 2004 Hořice
Výsledky neděle 16. 5. 2004 Hořice

Sourozenci Bialožytovi excelovali v "ČERNÉM LESE".

Na mapě pod názvem "Černý les", v okolí Krmelína proběhl další závod orientačních běžců – 5. žebříček a zároveň Mistrovství Moravskoslezského kraje na krátké trati pro rok 2004. Rovinatá, jen mírně členitá trať , hezké slunečné počasí a třístovka startujících běžců se sešla na startu v neděli 9. května 2004. Orientační běžci SK BETA Třinec se opět představují v tom nejlepším světle a dokázali to i na tomto sportovním podniku ziskem 8 medaili a 4 titulů mistra Moravskoslezského kraje. Mezi ty, kteří dosáhli na mistrovský titul, patřili sourozenci Tereza a Michal Bialožytovi. Tereza vyhrála v kategorii starších žáků (D14) a Michal v kategorii staršího dorostu (H18).
Velmi dobře si vedly i sestry Markéta a Marie Žabkovy, jejich snažení tentokrát stačilo "pouze" na 2. stupínek a zisk stříbrných medaili. Renomé poslední sourozenecké dvojice v SK BETA Třinec zachraňoval starší z bratrů Sedláčkových – Tomáš, když v kategorii starších dorostenců získal 3. místo a tím bronzovou medaili. Michal Sedláček – mladší dorost (H16) se musel spokojit s nepopulárním 4. místem. Další první místa a tituly vybojovali: kategorie mužů H35 Radek Szturc a v kategorii veteránů Jaroslav Opletal. Stříbrnou medaili za 2. místo získal i Miroslav Bialožyt – kategorie mužů H45. Nepopulární 4. místa (tzv. bramborové medaile) pak ještě zůstala pro Daniela Sikoru – (nejmladší žáci ) a Ivanu Mrózkovou (starší dorost) Výčet umístění úspěšného víkendu pro běžce SK BETA , je možno doplnit i o umístění na 5. místě..Tato místa patřila Janu Szturcovi – starší žáci(H14) a Petře Šodkové – starší dorost (D18).

Výsledky sobota 9. 5. 2004 Černý Les

Zašovský jalovec

K dalšímu "podniku" – v pořadí už 4. žebříčku MSKS si orientační běžci SK BETA odskočili v sobotu 1. května k Valachům. Závod se konal u obce Zašová, nedaleko Rožnova pod Radhoštěm a orientační běžce Slezské a Valašské oblasti tentokrát přivítalo krásné slunečné počasí a typický valašský kopcovitý terén s množstvím kamenů.
Běžci SK OB BETA Třinec i když ve značně oslabené sestavě (ti nejlepší byli na výběrovém soustředění v Jižních Čechách), dosáhli několika výborných výsledků a vybojovali místa na stupních vítězů. Zařadili se tak opět tam kam vždy patřili, mezi nejlepší v Mor.-sl. kraji.

K nejlepším v tomto závodě patřili:
Kategorie žáků – D,H10C(buzola):
2.místo Jolana Sobková
4.místo Adam Gajdzica
Kategorie starších žáků – D14:
2.místo Tereza Bialožytová
Kategorie mladší dorost – H16:
4.místo Pavel Trojek
Kategorie starší dorost - D,H 18:
1.místo Ivana Mrózková
2.místo Petra Kaletová
3.místo Petr Bernát
Kategorie muži – H35:
4.místo Jan Niedoba
Kategorie veteráni – H65:
1.místo Jaroslav Opletal


Výsledky sobota 1. 5. 2004 Zašová

2. května 2004
Autor příspěvku: Bohuš

Orientační běžci SK BETA se dostávají do tempa !

Závody orientačních běžců MSKS (Slezská oblast) se už rozběhly a pokračují naplno v rychlém sledu. V sobotu 24. dubna se konal 3. žebříček – Mistrovství Moravy, v jehož rámci se také běželo Mistrovství Moravskoslezského krajského svazu (MSKS) na klasické trati pro rok 2004. Centrum – obec Petříkov (Hrubý Jeseník), velmi studené a deštivé počasí, nadmořská výška od 630 – 1010 m/n.m, účast asi 800 běžců, to jsou hlavní ukazatele toho závodu.

Orientační běžci SK BETA Třinec se už pomalu dostávají do tempa a optimální pohody. I když ještě na medaile na Mistrovství Moravy nedosáhli, získali několik medailových umístění v mistrovství Moravskoslezského krajského svazu na klasice, což za úspěch lze rozhodně považovat. O medaile se zasloužila a "prapor BETY" pozvedla tentokrát děvčata.

2. května 2004
Autor příspěvku: Bohuš
Zvítězili a získali titul !!!
Tereza Białożytová – starší žáci (D14)
Marie Žabková – starší dorost (D18)
Michal Bialožyt - starší dorost (H18)

Markéta Žabková se opět dostává do závodnické pohody, což potvrdila 3. místem v kategorii mladších dorostenek (D16).
Kategorie starší dorost – H18:
.místo Tomáš Sedláček
Kategorie muži – H35:
1.místo Jakub Trojek
Kategorie muži – H45:
2.místo Miroslav Bialožyt


Výsledky sobota 24. 4. 2004 Mistrovství Moravy a Slezska
Výsledky neděle 25. 4. 2004 Český pohár štafet

Sezóna orientačních běžců se "rozeběhla" na plno !!!

Velice dobře průběžný terén, rychlé tratě, velká konkurence, přes 1300 běžců, ale chladné počasí s mrholením, to všechno čekalo na orientační běžce při Mistrovství ČR na dlouhé trati a 2. žebříčku Moravskoslezské oblasti.
Závod pod názvem KONICKÝ KOTÁR 2004, se konal u vesničky Benešov, nedaleko BOSKOVIC v sobotu 17. dubna 2004.

Pro orientační běžce sportovního klubu BETA Třinec to byl v pravdě velice těžký začátek sezóny. Před 14 dny byli pořadateli závodů a této role se zhostili na výbornou, tak že tento závod byl pro ně prvním mistrovským závodem sezóny. Čekala je veliká konkurence běžců 4 oblastí (Brněnské, Hanácké, Moravskoslezské a Valašské) a ještě pro některé i MČR na dlouhé trati. Pro mnohé orienťáky, a ty z SK BETA Třinec nevyjímaje, to byl hodně těžký oříšek k rozlousknutí.

Také samotné výsledky orientačních běžců SK BETA Třinec tomu všemu i odpovídaly. Věřme, že to pomalé, dalo by se říci až ospalé rozběhnutí do sezóny 2004 se v co nejkratší době, nejlépe už na Mistrovství Moravy – 24. dubna – promění opět v gejzír co nejlepších výkonu, tak jak jsme si už každý rok zvykli u běžců SK BETA vídat.

Vraťme se však tentokrát velice stručně k výsledkům. Dalo by se suše konstatovat, že z běžců SK BETA obstáli v celkovém hodnocení pouze starší dorostenci
(kategorie D,H18 – oblastní soutěže). Petra Kaletová obsadila 2. místo a Michal Bialožyt skončil 3. Ostatní, včetně dorostenců Marie Žabkové a Tomáše Sedláčka, kteří běželi mistrovskou dlouhou trať (13 a 18 km), skončili hluboko v poli poražených.

Rotation of Prague Easter 2004


Text příspěvku nebyl dodán.

Fotky některých závodníků BETY Třinec (23 ks.)

V jakém prostředí se závodilo (8 ks.)
Koukněte na to, stojí to za to !!!


Dobojováno !

Tak a máme po závodech. Děkujeme všem účastníkům za účast a kamarádům za pomoc při organizaci. Zároveň bych chtěl poděkovat hasičům z Lištné za podporu naší akce. Pivčo bylo opravdu studené a klobásky opravdu teple ! Myslím že nikdo nesklamal a náš BETA TEAM funguje jak má. Neznamená to nic jiného, než že jdem do dalších akcí : v květnu krajské kolo olympiády škol, v červnu Třinecký azimut při dnech umění v parku Nemocnice sosna, na podzim 2. ročník Poháru města Třince a v roce 2006 chceme požádat o závody "B" v Lomné !

A zítra všichni na trénink !


Jdem na to pánové !

Tak a mám pro Vás zase nějakou novinku z přípravy na ty naše závody. Vše vrcholí ve vysokém tempu, jak je to u nás úplnou samozřejmostí. Co jiného můžeme očekávat! Šéf závodů si všechno musí důkladně prověřit, taky je to hrozný puntičkář!!! Z nikým se moc nevybavuje, jen a jen přiděluje další práci ,,( nechtěl bych být jeho podřízeným)". Museli jsme kvůli němu vykácet i kousek lesa aby se vám lépe běhalo. A o tom sněhu, víte kolik náklaďáků jsme museli naložit a odvézt? Vše vám chci doložit raději nějakou fotkou, to aby jste mi věřili. Akorát ten sníh tady není vidět. Ten jsme totiž naložili na ty Tatrovky a odvezli.

Tak jdem na to pánové !


Za tři dny v Třinci !

Seznamy přihlášených se plní, sníh leze z Jahodné, mapy se tisknou (alespoň doufám :), párky se hřejou a pivo chládne - za tři dny to vypukne ! Posílám pár fotek ze závodního prostoru ze včerejšího tréninku, situace vypadá optimisticky, většina kontrol je dostupná bez lyží ! Počasí bude vlídné, ba pro běh optimální 8-12 st.C . V odkaze Závody/Seznamy máte aktuální info o přihlášených, prosím proveďte si kontrolu. Jak už to chodí ne všichni umí přihlašovat závody dle pravidel. Asi nejhůř dopadly oddíly AOV a OOP - mají co zlepšovat ! ( info Milan Binčík ) Inu zlepšovat je vžy co.
Zdar orienťáci !

Tak konečně nám začíná sezóna ! Vylezte z děr a začněte trénovat, máte nejvyšší čas, za týden v sobotu se na Vás všechny těšíme na Jahodné. Po včerejším tréninku musím konstatovat, že podmínky jsou skvělé, sněhu do půl lýtek, všude krásně bílo - to se budou hledat kontroly. Pro nažhavení pár fotek ze shromaždiště, kde se doufám příští sobotu v hojnem počtu sejdem.Třinecké závody

SK OB Beta Třinec zve Všechny orienťáky a příznivce bloudění lesem, aby v sobotu 3. 4. 2004 přijeli právě k nám. V těchto dnech totiž vrcholí připravy 1. závodů SO. Hon na kontroly bude jako vždy probíhat na mapě Jahodná 1:10 000. Jako shromaždiště jsme vybrali areál U HASIČŮ, kde bude přichystané patřičné zázemí nevyjímaje i občerstvení za lidové ceny.
Tvorba www sránek, webů, prezentací Emil Turini Beskydy černobílá fotografie 70. 80. let Beskydy a jejich zákoutí, zátiší, krásná a tajná místa, panoramata, makra